ArtVilnius'15

Birželio 25 -28 d. vykusioje tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje ART VILNIUS'15 galerija “Meno parkas” kvietė patirti vienatvę ir žvelgti pro atspindį. Vilniaus meno mugėje galerija pristatė Julijos Pociūtės ir Židrijos Janušaitės kūrinius.

 

Julija Pociūtė ir jos atspindžiai

Julija Pociūtė parodoje „Trys atspindžio pusės“ pasakoja numanomą vieno gyvenimo istoriją. Menininkė apjungia skirtingas medžiagas, kad pabrėžtų santykius tarp svarbiausių egzistencinių klausimų - būties / nebūties, tikrovės / iliuzijos, gyvenimo / mirties. Pastarieji motyvai tampa pagrindine parodos tema. Asmeninę patirtį interpretuodama kūrybiniame akte, J. Pociūtė praeities įvykius grąžina į dabartį prisiminimų ir vaizdinių pavidalu. Toks perkėlimas padeda suprasti, kaip žmogaus pasąmonė veikia sąmonę, t.y. kaip asmens vidinis pasaulis dalyvauja išoriniame. Atspindžiui autorė priskiria laikinumo matmenį, kuris slypi plonytėje gijoje, jungiančioje veidrodžio paviršių, ir tai, kas yra už jo – teigia menotyrininkė Evelina Januškaitė. 

Židrijos Janušaitės vienatvės

Židrijai Janušaitei, kuriančiai tapybos, žemės meno, performanso ir naujųjų medijų srityse, svarbiausias išlieka santykis su žiūrovu. Pati kūrybos esmė yra kūrinių poveikis stebėtojui, besistengiančiam prasiskverbti pro jautrius, daugiasluoksnius, konceptualius menininkės kūrybos klodus – teigia tapytoja Ainė Jacytė. Pati autorė Židrija Janušaitė pažymi, kad gyvenimas susideda iš tokių mažyčių vienatvių. Tam tikri gyvenimo momentai, įvykiai, kurie skirti tik tau, – kitiems gali būti nesuvokiami kaip kažkuo ypatingi ar išskirtiniai. Šie momentai ir yra tos mažytės vienatvės. Kartais jos būna skausmingos, kartais netgi suteikia palaimos, o būna ir vos vos pastebimos, bet visada prisiliečia ir tarsi praplėšia, atveria kažką naujo.

 

Mugės atidarymo dieną - birželio 25 d. 14:30 - 16 val. galerijos stende (stendo Nr. 5.25) vyko Židrijos, kartu su Rosanda Sorakaite ir Laurynu Leonaičiu, performansas "Prisilietimai".  

MUGĖS DARBO LAIKAS

2015 m. birželio 25d. (ketvirtadienis) 15.00–20 val.
2015 m. birželio 26 d. (penktadienis) 11.30–20 val.
2015 m. birželio 27 d. (šeštadienis) 11.30–20 val.
2015 m. birželio 28 d. (sekmadienis) 11.30–17 val.

Mugės vieta: Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO Laisvės pr. 5, Vilnius. 3, 4, 5 parodų salės (galerijos stendo Nr. 5.32, 5 salėje).

Daugiau informacijos apie ARTVILNIUS'15 galite rasti čia:

http://www.artvilnius.com/.