Eglė Ridikaitė. NAMO

Parodos laikas: 2023 04 25–2023 05 26
Atidarymas: Gegužės 25 d., 18:00
Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)


Intensyviai dirbanti menininkė pastaruosius metus savo kūrybą vystė buvusios Vilniaus Didžiosios sinagogos komplekso teritorijoje šiuo metu nebeveikiančio vaikų darželio (Vokiečių g. 13A, Vilnius) patalpose. Šiuos, persisluoksniavusių erdvių bei laikotarpių įkvėptus kūrinius autorė įkurdina visuose trijuose „Meno parko“ aukštuose.

Kuratorė Laima Kreivytė:

„Archeologai atidengia kultūrinius sluoksnius kasdami gilyn. Eglė juos iškelia tiesiogine ir perkeltine prasme. Tiesiogiai, nes fiksuoja radinius kaip mokslininkė – tiksliai, preciziškai pažymėdama trūkstamas detales, atkurdama formas ir spalvas. Išpjauna natūralaus dydžio (1:1) trafaretą ir aerozoliniais dažais išpurškia namo dvasią. Negatyvą paverčia pozityvu, tuštumą – taškų tinklu. Ir kartu su skirtingo dydžio drobėmis steigia atminties vietą, kuri, nors ir turi aiškias koordinates, bet yra kintanti, kilnojama. Gal skrendanti – kaip kilimas ar užburtas debesis. Atspėji vardą, ir jis nusileidžia NAME1.“

1 Name – lietuviško žodžio „namas“ vietininko linksnis (kur, kame? name) ir angliškas žodis, reiškiantis vardą.

 

Eglė Ridikaitė (g. 1966, Kupiškyje) viena išskirtiniausių vidurinės kartos Lietuvos tapytojų. Jos darbų yra Nacionalinės dailės galerijos ir Modernaus meno centro kolekcijose, Estijos ambasadoje, privačiose Lietuvos ir užsienio kolekcijose. Menininkyra Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos (2018 m.) bei Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premijos (2020 m.) laureatė.


Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus dailės akademija.