Jonas Gasiūnas (LT), Kaido Ole (EE). Jonas & Kaido II

Parodos laikas: 2021 02 27–2021 03 28
Tartu menininkų namai (Vanemuise 26, 51014 Tartu, Estija)


Galerija „Meno parkas“ džiaugiasi pristatydama dviejų žinomų tapytojų parodą „Jonas & Kaido II“, kuri atsidarys vasario 27 d. Tartu menininkų namuose (Vanemuise 26, 51014 Tartu, Estonia). Tai jau trečioji bendra Jono Gasiūno (LT) ir Kaido Ole (EE) paroda ir antroji organizuota galerijos „Meno parkas“.

Parodoje susisieja ne tik Lietuvos ir Estijos kultūriniai laukai – išsamų įvadinį parodos straipsnį parengė jau ne pirmus metus aktyviai šių menininkų kūrybą stebintis ir analizuojantis kuratorius ir meno kritikas iš Lenkijos Krzysztof Stanislawski.

Erdviose Tartu Menininkų namų salėse pristatomi naujausi autorių kūriniai: tradiciškai – ypač didelio formato Jono Gasiūno drobės, o Kaido Ole šį kartą nustebino neįprasta jam kamerinio formato tapyba. Skirtingomis stilistikomis kuriančius tapytojus sieja ne vieną dešimtmetį puoselėjama nuoširdi draugystė, kuriai menininkai ir dedikuoja šią parodą. Nepaisant visų skirtingumų – stilistinių, tematinių, pačių asmenybių temperamento, juos sieja kažkas esminio – panašus įkarštis, poreikis kurti. Kaip tai apibrėčia Krzysztof Stanislawski – „Paradoksalu, jie tokie skirtingi, kad ima priminti vienas kitą“.

 

Ši paroda yra vienas iš galerijos „Meno parkas” vykdomo tarptautinio projekto „Meno linija. 2021“ renginių. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.