Simona Merijauskaitė. MONADOS

Parodos laikas: 2021 09 03–2021 09 26
Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)


„Parodoje MONADOS pristatau naujausią paveikslų ciklą, tuo pačiu pavadinimu. Pagrindinė ašis – ryšiai, atstumai ir per tai išreiškiami subjektų santykiai. Ši tema organiškai pinasi į mano kūrybinius apmąstymus. Pastūmėta gamtos stebėjimo, žvilgsnį kreipiu nuo subjekto link to, kas jį judina ir sieja su visuma.

Akmens motyvą gretinu su monados sąvoka. Kiekviena monada individualią patirtį saugo savyje, ji niekam kitam neprieinama ir skleidžiasi tik per sąveiką. Sezanas tapė orą tarp savęs ir Viktorijos kalno. Akmenys rezonuoja vienas su kitu. Tas nematomas susitikimas ir yra tikslas.

Buvo įdomu tapyti šį ciklą. Mane žavi monados filosofinio vieneto ramumas. Nepaisant jos uždarumo, monada paveiki savo buvimu ir idėjos švara.“  

- Simona Merijauskaitė 

- - -

Simona Merijauskaitė (g. 1989 m.) – jaunosios kartos lietuvių tapytoja. 2015 m. baigė Vilniaus dailės akademiją kur įgijo tapybos magistro laipsnį (prof. Henriko Čerapo studijoje, darbų ciklas „Paskutinio ledynmečio civilizacija“). 2016 m. pelnė Valstybės stipendiją kultūros ir meno kūrėjams, surengė pirmąsias personalines parodas „Mano kosmo“, „Black holes in the sky“. 2017 – suteiktas meno kūrėjo statusas. 2020 ir 2021 m. pelnė stipendijas kultūros ir meno kūrėjams. Nuo 2011 m. aktyviai dalyvauja kultūrinėje veikloje. Šiuo metu S. Merijauskaitė gyvena Žemaitijos kaime kur kuria, veda videodienoraštį (https://www.youtube.com/channel/UC71_i4ZK7AcmPKsxJPVqldw).

„Dar studijuodama pradėjau dirbti su akmens motyvu. Jis man suteikė stiprų pamatą kūrybai ir keisdamas savo tapybinį pavidalą lydi iki šiol. Perprasdama jį randu kelią ir į kitus motyvus bei kūrybos formas (žemės meną, skulptūrą, videomeną). Kūryboje temų atžvilgiu judu iš savęs į pasaulį. Pradžioje domėjausi moteriškumu, seksualumu, tada sekė transformacijos, kaip reiškinio, bei vienatvės temų išskleidimas. Dabar mano žvilgsnis krypsta į bendravimą, kaip žmonės vienas kitą veikia. Visada ypatingą dėmesį skiriu formai.“ (S. Merijauskaitė)

 

Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.