VDA Kauno fakulteto studentų performansai. NERIMAS

Renginio laikas: 2023 12 14 | 17–20 val.
Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)


Gruodžio 14 d. (ketvirtadienį), 17 val. galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27) vyks Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto studentų performansų vieša peržiūra. Kviečiame apsilankyti!

Dalyviai:
VDA KF Tapybos ir Dizaino katedrų 4 k. studentai.

Gyvai:
Giedrė Mačiulaitytė
Matilda Kalvaitytė
Alvydė Pečiulaitytė
Herkus Kuisys
Giedrė Kučinskaitė
Natas Darulis
Ieva Jančauskaitė
Gabija Pranckevičiūtė
Neda Riabkaitė
Gustas Černiauskas

Videodarbai:
Evelina Andrikaitytė
Pijus Firsunin
Klaidas Paškevičius
Deimantė Petkevičiūtė
Benjaminas Ančeris

Lektorė ir kuratorė: Vaida Tamoševičiūtė

Rudens semestre teoriškai bei praktiškai tyrinėjome veiksmo meną. Dirbome su pagrindiniais performanso elementais – kūnu, erdve ir laiku. Studentai ieškojo sau aktualių temų ir kėlė asmeninius iššūkius. Kokie klausimai, labiausiai rūpi, labiausiai skauda dabar gyvenančiam ir kuriančiam jaunam žmogui?
Nors už kampo šventės ir visas miestas mirga girliandomis ir papuošimais, šviečia lemputės ir skamba Kalėdinės dainos, studentų darbai persmelkti kiek kitokia nuotaika. Pristatysime skirtingų temų įvairaus formato kūrinius, kuriuos vienija bendras vardiklis – NERIMAS.
Geltonas susitraukęs megstukas, raudono skysčio srovės.. sukamės savo asmeniniuose ratuose, brėžiame apsaugines linijas, išgyvename netektis, grėsmę, spaudimą, vienatvę, kovojame su kompleksais, beprasmybe, užsidarome ir vėl atsiveriame, rizikuojame. Visgi ieškom šviesos, empatijos, meilės. Meilės..meilės..kalbam burtažodžius, o gal šaukiam keiksmažodžius, ar bandome juoktis, net jei vidus verkia.
15 itin jautrių kūrinių. 15 jaunų žmonių atsivėrimų atiduodamų žiūrovų akims ir ausims. Čia ir dabar, nerimo persmelktoje realybėje.

Įspėjimas: Renginyje galimi vaizdai bei necenzūrinė leksika netinkami vaikams ir itin jautriems žmonėms. Nepilnamečiai įleidžiami su tėvų leidimu.