Andrius Makarevičius. Stoties rajono pasakojimai arba Mandelos efektas

Parodos laikas: 2021 04 02–2021 04 24
Galerija „Meno parkas“ (Dorotheenstr. 22, 40235 Diuseldorfas, Vokietija)


„Sako, stoties rajonas atgyja! Barai ir kavinukės, galerijos ir kepyklėlės kuriasi kaip ant mielių. Ir aš čia! Jau dešimt metų sukuosi tarp Halės turgaus, V. Šopeno, Šv. Stepono ar Aguonų gatvės. Erdvė, kurioje gyvenu, tampa ir kūrybine studija, kurioje gimsta personažai, su kuriais kasdien prasilenkiu stoties rajone, o jų tipinė ir efektinga apranga krenta akin ir vaizduotėn.

Atsiradus galimybei, ėmiausi kurti ant didesnių formatų drobių ir į tuos pačius personažus ir objektus galiu pažvelgti kitaip ir iš viršaus. Štai čia į akis jau pradeda žvelgti didmiesčio balandžiai ant palangės. Šie sparnuotieji yra neatsiejami stoties veikėjai, kaip ir netoliese besitrinantys treninguotieji. Visa ši žaizdotoji sociumo dalis atgyja pasakų personažais: batuotas katinas įsitaiso šalia gražuolių, o Mėlynbarzdis ištirpsta potėpių fone. Dėl daugybės elementų, veikėjų ir spalvų derinių, atrodo, kad vyksta nesibaigianti šventė – ironiška ir reali gyvenimo šventė.

Potėpiuose palikau daug savianalizės momentų, bet daugiau dėmesio skiriu aplinkai, kurioje gyvenu, miesto detalėms, kurias praeinu ir galiausiai palieku ant drobės fragmentais ar užrašais.

Proporcijos išsikraipo, spalvos nesutampa su realiomis, sapnas atgimsta kasdienybėje, daiktai nebesuvokiami taip pat – gimstant naujoms interpretacijoms, susikuria nauja istorija su kitais daiktais, o gal tai tik Mandelos efektas?“

Andrius Makarevičius

 

Parodą organizuoja galerija „Meno parkas“
Partneris: „Gleixnerart“

 

SVARBU: Dėl šalyje paskelbto karantino parodos atidarymo renginys neorganizuojamas. Dėl draudimo lankyti kultūros įstaigas, kol kas parodos fizinis lankymas negalimas. Kviesime su paroda susipažinti virtualiai per galerijos socialinius tinklus. Pasikeitus karantino sąlygoms dėl galimybės gyvai aplankyti parodą informuosime atskirai.

 

Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

 

Nuotrauka: © Andrius Makarevičius. „Ateitis ir praeitis rajono teatre“. Drobė, aliejus. 100 x 140 cm. 2018