Arnis Aleinikovas. Performansas LUCIDITY

Parodos laikas: 2023 03 17–2023 03 18
Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)


Kas nutinka, kai stebi REIVO vakarėlį iš šalies?

Šis pasirodymas – tai menininko Arnio Aleinikovo mėnesį trukusios „Magic Carpets“ rezidencijos Vroclavo kultūros institute (Lenkija), vykdytos kartu su vietos bendruomene, rezultatas.
Pavadinimas LUCIDITY reiškia „gebėjimą aiškiai mąstyti“, kuris, pasak Kembridžo žodyno, apibūdinamas kaip trumpalaikė patirtis. Performanso atlikėjai dalyvavo Arnio Aleinikovo vedamose dirbtuvėse Vroclave, kurių metu jie tyrinėjo šią būseną naudodami įvairias judesio technikas, įskaitant ekstazinį judesį, automatinį rašymą ir ilgą meditacinį šokį reivo ritmu. Kuriant LUCIDITY, panaudotos visos dirbtuvių proceso patirtys, kuriose apjungiami individualūs dirbtuvių dalyvių sukurti šokio judesiai, tekstai bei vizualizacijos.
Nuo 1990-ųjų elektroninės muzikos vakarėliai tapo išsilaisvinimo priemone daugeliui kartų. LUCIDITY siekia suardyti tempo pokyčių ir kūno mikro judesių sekas bei kviečia pamąstyti apie mūsų vaidmenį technologijų klestėjimo, dirbtinio intelekto vystymosi amžiuje.

Kovo 17 d. (penktadienį), 19 val ir kovo 18 d. (šeštadienį) 19 val. | performansas LUCIDITY | Galerija „Meno parkas“, Rotušės g. 27, Kaunas -> įėjimas nemokamas, vietų skaičius ribotas, tad rekomenduojame registruotis bienale.lt 

SVARBU: renginio metu bus grojama garsi žemo dažnio muzika, naudojami lazeriai ir stroboskopas – šviesa pulsuojama aukštu dažniu. Šiems efektams jautrius žmones, prašome būti ypač atsargiems.

Ko galima tikėtis dalyvaujant šiame renginyje? ↓ ↓ ↓
Meditacinės praktikos, techno ir reivo vakarėlių estetika įves mus į ekstazės būseną, kai kūnas pasiduoda ritmui ir gali judėti laisvai. Šokis taip pat taps vienu iš būdų persikelti į buvimą, esantį ant ribos tarp sapno ir realybės, atsipalaidavusio ir įsitempusio kūno, tamsos ir šviesos. Pirmasis galerijos „Meno parkas“ aukštas taps šokių aikštele pripildyta techno muzikos, fluorescencinių, mirksinčių šviesų, dūmų bei meditatyviai judančių kūnų.

Kovo 17 d., po pasirodymo (apie 20:30 val.), renginio vietoje preparty – kviečiame neformaliai pabendrauti su performanso kurėju ir atlikėjais.
→ Oficialus LUCIDITY afterparty kovo 17 d., 23:00 val. „Haxan Club“ (Laisvės al. 36).

AUTORIUS:
Arnis Aleinikovas – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjas. Jo meno kūriniai balansuoja tarp teatro, performanso, erdvinės instaliacijos, judesio, mados, kino, muzikos ir mokslo. Savo praktikoje jis domisi tokiomis egzistencinėmis temomis kaip realybės samprata, kvantinė mechanika, dirbtinis intelektas ir somatinis gydymas.

KURATORĖ:
Paulina Brelińska-Garsztka (Lenkija) yra nepriklausoma meno kritikė, kuratorė ir kuratorystės studijų absolventė Poznanės menų universitete, Lenkijoje. Meninių tyrimų kolektyvo „Czy badania artystyczne“ narė. Šiuo metu ji dirba tarptautinių projektų ir rezidencijų koordinatore Vroclavo kultūros institute.

ATLIKĖJAI (Lenkija):
→ Joanna Kisiel judėjimą ir šokį supranta kaip puikią veiklos formą, kuria galima užsiimti ne tik scenoje, bet ir savo kambaryje. Ji mėgsta keliauti, leisti laiką su draugais ir mėgautis įvairių rūšių kava.
→ Agata Omelańska, geras žmogus, atvira techno, šokio ant stulpo, įvairių menų veikloms. Ji tiki sunkiu darbu, buvimu malonia žmonėmis, ir kad lauko gėlėms nesvarbu, kurioje vietoje jos auga.
→ Barbara Krupa domisi eksperimentinėmis šokio ir judėjimo formomis, taip pat butoh, jiutamai, kalaripayattu, tai chi yang stiliumi, afrikietišku, jazz ir šiuolaikiniu šokiu.
→ Valentyna Shaiko, pastovi rave vakarėlių lankytoja, aistringa šiuolaikinio abstraktaus meno gerbėja, taip pat mėgsta koliažą, grafiką ir gatvės meną.
→ Lizzy, šokėja, atlikėja, besimėgaujanti judėjimu, jai svarbu jaustis jaukiai savo kūne. Kūnas yra jos namai, kurie yra ištikimi gravitacijai, tačiau mėgsta kartais to nepaisyti.
→ Marek Gluziński yra leidėjas, aktyvistas, organizatorius, koordinatorius, kuratorius ir prodiuseris. Jis daugelį metų dirbo nepriklausomos muzikos ir teatro scenoje. Kaip atlikėjas dirba teatro ir eksperimentinės choreografijos sankirtoje, tyrinėja vyriškumo sampratą projekte Kryzys Wieku Męskiego.


Performanso premjera įvyko 2023 m. sausio mėn. Vroclavo kultūros instituto pagrindinėje erdvėje „Barbara“.

Kauno bienalė ir Vroclavo kultūros institutas bendradarbiauja tarptautinėje platformoje „Magic Carpets“. Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga ir Lietuvos kultūros taryba.

Renginys yra galerijos „Meno parkas“ projekto „Eteris. 2023“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.