ArtVerona. 2018

Spalio 12-15 dienomis galerija „Meno parkas“ dalyvauja mugėje ArtVerona 2018, kur pristato Sonatos Riepšaitės, Rosandos Sorakaitės, Remigijaus Treigio ir Tomo Vosyliaus kūrinius. Ekspozicija atskleidžia ramų šiaurietišką žvilgsnį su žiupsneliu humoro ir saviironijos. Galerijos „Meno parkas“ stendas yra specialiojoje mugės sekcijoje skirtoje pristatyti Lietuvos menui FOCUS ON – LITUANIA, kuruotoje Lietuvos kultūros atašė Italijoje Julijos Reklaitės.

Ekspozicijoje pristatomos dvi stiprios nuoširdžios ir subtilios jaunosios tapytojos skirtinga kryptymi vysto šią mediją.

Sonata Riepšaitė (g. 1993) studijavusi Hagos Karališkoje menų akademijoje (Olandija), savo tapybą papildo stipriu piešiniu anglimi. Spalvų naudodama saikingai, atsisakydama perteklinių detalių savo paveiksluose kuria tylos aplinkoje ir jausmuose įspūdį.

Tuo tarpu Rosanda Sorakaitė (g. 1988) yra jau žinoma kūrėja: 2015-aisiais apdovanota jaunojo prizu, jos solo ekspozicijos jau buvo surengtos solo pasirodymus Niujorke, Londone, kūryba pristatyta grupinėje ekspozicijoje Bazelyje. Jos tyrimo objektas – kasdienybės estetika, tylos akimirka gyvenime. Ji vaizduoja tuščius interjerus, atvaizdus, kur vienintelis veikiantysis asmuo yra šviesa.

Tuo jos kūryba siejasi su Remigijaus Treigio (g. 1961) nuotraukomis – sapniški atvaizdai, rodos, apleistų miestų, laukų, peizažų, kuriuose kartais išnyra žmonių bei gyvūnų siluetai. Jie tiesiog nutinka fotografijos scenoje.

Paskutinis autorius – Tomas Vosylius (g. 1977) – auksinių rankų skulptorius, puikiai įvaldęs senovines technologijas. Priešingai nei kiti čia pristatomi autoriai, jis renkasi žmogaus figūrą, jos dalis arba objektus artimai susijusius su žmogaus buitimi ir būtimi (tikria namų erdvę, sūpynes, įrankius). Jo kūriniai kelia klausimą apie vidinę būseną, susvetimėjimą, lukštą. Apie tai, kas lieka nematoma, viduje. Ypač kruopščiai išpildytos skulptūrų formos kupinos humoro jausmo ir net kandumo žmogiškoms silpnybėms, vizualizuoja žmonių ribotumą ir baimes.
Galerijos „Meno parkas“ ekspozicijoje bus galima justi lengvą sielos melancholiją – jauseną dabartybėje atsirandančią šiame greit besikeičiame pasaulyje mėginant neprarasti ryšio su savo esme, bet kartu nenustojant žvelgti pirmyn.

 

Vieta: Veronos ekspozicijų centras, sekcija "Focus on - Lithuania", salė – 12 (Viale del Lavoro 8, 37135 Verona VR, Italija)

Laikas: 2018 10 12 – 15