Chelsea Coon (JAV). Heavy Metal

Parodos laikas: 2024 06 13–2024 07 14
Atidarymas: Birželio 13 d., 18:00
Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)


Birželio 13 dieną, ketvirtadienį, 18 val. kviečiame į menininkės Chelsea Coon personalinės parodos „Heavy Metal“ atidarymą galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas). 

Kūnas visada reaguoja į veiksnius, kurių jis negali kontroliuoti. Los Andžele gyvenanti amerikiečių menininkė Chelsea Coon galerijoje „Meno parkas“ pristato naujausius savo darbus, kuriuose nagrinėjamas kintantis kūno ir erdvės santykis, pasitelkiant ištvermės, troškimo ir pertekliaus gestus. Kurdama performansus, videodarbus, fotografiją ir skulptūrą Coon klausia, kaip ištvermė kiekviename kūrinyje patiriama skirtingai tiek fiziniame, tiek emociniame lygmenyje, o jos darbai kuriami per kartojimą ir kontempliaciją. Coon kelia klausimą, kaip medžiagų ar struktūrų defektai gali būti suprasti kaip naudingos kūno metaforos.

Paroda „Heavy Metal“ kalba apie rėmų svorį kūnui ir tiesiogiai, ir metaforiškai. Kūnas visada susijęs su veiksniais, kurių jis negali kontroliuoti, o „Heavy Metal“ tyrinėja įspraudimo į rėmus poveikį ir kaip tai  gali paveikti tapatybę.

Parodoje pristatomame videokūrinyje „grind“ („trintis“, 2024 m.) Chelsea Coon kruopščiai rankomis bando išardyti plieninį lovos rėmą – intymumo ir galios simbolį. Fotografijų serijose „forms“ („formos“, 2024 m.) ir „reinforcements“ („sutvirtinimai“, 2024 m.) menininkė fiksuoja performansą paremtą technologijomis ir informacijos dekonstrukcija siekiant atkreipti dėmesį į tai kaip rėmai priverčia kūnus judėti ir veikti tam tikrais struktūriniais būdais.  

Chelsea Coon darbuose gausu performatyvių elementų, kuriuose žvelgiama į dinamiškus lyčių veikimo ir egzistavimo būdus. Šioje parodoje ji naudoja poetiškus ir materialius pastebėjimus kaip darbų medžiagą. Parodą sudaro performanso vaizdo instaliacija, skulptūros ir fotografijos. Dinamiški, daugiadiscipliniai šios parodos kūriniai nagrinėja kūno, laiko ir erdvės santykines jėgas.

Chelsea Coon – 1989 m. gimusi amerikiečių menininkė, šiuo metu gyvena ir kuria Los Andžele. Jos kūryba pristatyta 32-jose šalyse. Daugiau nei dešimtmetį sudėtingi, ribas laužantys Chelsea Coon darbai žavi žiūrovus performansuose, įvairiose parodose, bienalėse ir festivaliuose. Menininkė yra surengusi daugiau nei 40 gyvų solo performansų ir daugybę parodų Šiaurės Amerikoje, Europoje, Azijoje, Pietryčių Azijoje, Afrikoje, Pietų Amerikoje, Australijoje ir Artimuosiuose Rytuose.

 

Paroda yra galerijos  „Meno parkas“ rojekto  „Meno linija. 2024“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Viršelio nuotrauka | Chelsea Coon. big break (2022). Videoperformansas. Spalvotas. Su garsu. Trukmė: 37.17 min. Nuotrauka menininkės nuosavybė