Eimutis Markūnas. Tūkstantis sidabrinių

Parodos laikas: 2022 07 07–2022 08 07
Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)


2022 m. galerija „Meno parkas“ skaičiuojanti 25 -tus veiklos metus pristato projektą „Meno parkui-25“. Vienas iš šio projekto renginių - Eimučio Markūno personalinė paroda „Tūkstantis sidabrinių“. Instaliacija pristatoma trečiame galerijos aukšte, kurioje menininkas kalba nuo pat žmonijos pradžios iki šių dienų aktualiomis sąžiningumo, pasitikėjimo, kasdienybės temomis. Kaip sako pats autorius: „<...> instaliacijoje bandau reflektuoti 30 – ties sidabrinių naratyvą... kai jų blizgesys apsvaigina, atsiveria erdvė begaliniam godumui, prasideda degradacija - moralės, sąžinės, bendravimo <...>“. 

Dėkojame kompozitorei Egidijai Medekšaitėi (JK) ir atlikėjui Richard Craig (Airija) už galimybę kūrinį „Nigamagamini” panaudoti savo instaliacijai.


E. Markūnas – lūžio kartos menininkas, kurio kūryboje svarbi ne tik forma, bet ir turinys, tekstualumas, pokalbis su stebėtoju, artimas ryšys su aplinka, kūnu bei medžiaga. Drąsa atsiskleisti pačiam ir rizikuoti reiškiasi menininko gyvenimo būde ir kūryboje. Kalbėjimas aktualiomis temomis bei neįprastomis formomis išskiria Eimutį Markūną iš kitų jo kartos menininkų. Menininkas aktyviai dalyvauja grupinėse veiklose, rengia personalines parodas, dalyvauja pleneruose, yra priklausęs menininkų judėjimams. Nuo 1990 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Jis kuria ne tik vitražus, tapybos darbus bei objektus, tačiau taip pat nevengia ir atlikti performansų. Jo darbai eksponuoti daugybėje Europos šalių, yra gavęs ne vieną nacionalinį bei tarptautinį apdovanojimą už kūrybą. Savo dalyvavimu Europoje vykstančiose bienalėse ir simpoziumuose jis garsina ne tik save, bet ir Lietuvą.

 

Parodą remia Lietuvos kultūros taryba.