Parodos „Pieštukas dviems“ atidarymas įvyks kovo 28 d. (penktadienį) 6 val. galerijoje „Meno parkas“ (Dorotheenstrasse 22, 40235, Diuseldorfas, Vokietija). Joje pristatomi Vokietijos-Italijos menininko Flavio Apel piešiniai pieštuku ir vokiečių menininko Michael Stalherm grafiniai piešiniai.
Flavio Apel
Flavio Apel yra vokiečių-italų kilmės menininkas, iki septynerių augęs viloje vaizdingame miestelyje netoli Romos. Jo kūriniai atlikti pieštuku iš pradžių vers žiūrovą abejoti savo suvokimu, nes juos sunku identifikuoti, kaip piešinius. Pirmam žvilgsniui jie - fotografiškai tikslūs, hiperrealistiški, todėl beveik siurrealūs. Jiems būdingos jautrios linijos, kartais vos įmatomos, primenančios labiau plauką nei pieštuko pėdsaką. Valandas, dienas, o kartais ištisas savaites užtrunka, kol šios perregimos linijos sugula į atpažįstamas formas. Juose – pieštukas, popierius, laikas, kantrybė, abejonės ir vienatvė.
„Esu kilęs iš menininkų šeimos. Tėtis studijavo vizualinę komunikaciją, plakatą, grafiką ir fotografiją HBK ir vėliau dirbo ten lektoriumi. Senelis ir mama yra meniškų šaknų, abu linkę į kūrybą. Mano vaikystė, žinoma, kartais buvo audringa, pažymėta komplikuotais santykiais su tėvu. Visad nurimdavau piešdamas, todėl šis užsiėmimas tapo mano priebėga, rojumi ir taika. Visad piešdavau, bet 2014-aisiais įvyko lūžis, kai nutariau paversti tai pagrindine profesija. Esu pernelyg savikritiškas ir man nėra lengva pristatyti save ar savo kūrinius. Iš pradžių nerimavau, kad nes nežinojau, kur pritapti su savo realistiškais kūriniais.“
„Man ypač svarbu savo darbais peržengti atvaizduojamojo realizmo ribas. Realizmas nėra mano tikslas ar priemonė kažką išreikšti. Dirbdamas prie kūrinių empiriškai, galiu juos labiau atverti, tuo pačiu – apipinti savo istorijomis. Tai nėra apie procesą patį savaime, mėgavimąsi meistriškumu ar technika. Tai apie siekį atskleisti kažką gilesnio. Daugeliui kūrinių, ypač portretams, pasitelkiu fotografiją, bet ją dažniausiai modifikuoju. Kaip bebūtų, daugelį obijektų kurdamas turiu tiesiogiai prieš save. Todėl mėgstu piešti šokoladus, kuriuos suvalgau iškart nupiešęs. Tai galėtų būti ir brokoliai, bet, ką dar besakyti, šokoladas tiesiog skaniau“.
Michael Stalherm
Parodoje „Pieštukas dviems“ „Meno parko“ galerijoje pristatomi Berlyno menininko Michael Stalherm grafiški darbai. Juose pateikiama pieštuko technikos panaudojimo įvairovė tyrinėta autoriaus pastaraisiais metais.
Autorius pasitelkęs išskirtinai pieštuką, kruopščiu precizišku štrichu puoselėja kūrinius. Kūrybos procese adatos aštrumo pieštukas derinamas su minkštu grafito dulkių panaudojimu. Iš to išplaukė serija intensyvių kūrinių, kai kuriuose naudojama vata ar vatos pagaliukai. Ši išskirtinė jo kūrinių savybė ne tik atskleidžia amato meistrystę, kurią jis valdo su meile piešinio detalei, bet atsiskleidžia siekimas praplėsti piešimo technikos ribas. M. Stalherm pasakoja paveiksluose istorijas, kurios stimuliuoja žiūrovą per hiperrealistinius motyvų koliažus.
Apie savo techniką Michael Stalherm sako: „Net būdamas vaikas aš siūdavau lėlėms rūbus. Iš pradžių - rankomis. Vėliau mamos siuvimo studijoje, kurią ji laikė savo rūbų krautuvėje, aš išmokau naudoti siuvimo mašinas. Buvau ypač sužavėtas dygsniavimo technika, kaip didžiuliu greičiu rikiuojasi siūlė prie siūlės. Kai kurie piešimo procesai, ypač štrichavimas yra gana panašūs. Kruopščiai nuaštrintas ilgas pieštukas man primena siuvimo adatą. Kažkas galėtų pagalvoti ir apie siūlų ritę – į pieštuko galą susivijusią būsimo piešinio galimybę. Išgalvota gija palaipsniui išsivynioja piešiant. Virsta brūkšniu, tampa linija. Visa tai virsta motyvu. Taip pažvelgus – piešiniai yra mintys sudygsniuotos su intuicija iš tarpinio pasaulio.
Parodos kuratorius: Michael Stalherm
Daugiau informacijos:
www.flavioapel.com | www.michael-stalherm.de