Joakim Stampe (SE). Sveika, Tamsuma, sena bičiule mano, atėjau ir vėl su tavimi pasikalbėti

Parodos laikas: 2024 06 13–2024 07 12
Atidarymas: Birželio 13 d., 18:00
Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)


Birželio 13 dieną, ketvirtadienį, 18 val. kviečiame į menininko Joakim Stampe (SE) personalinės parodos „Sveika, Tamsuma, sena bičiule mano, atėjau ir vėl su tavimi pasikalbėti“ atidarymą galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas).

Naujoji Joakimo Stampe's paroda – tarsi asmeniniai archyvai, kurių vizualioji filosofija atspindi mūsų gyvenamus laikus. Stampe pasakoja, kad kai tamsioje dirbtuvėje jis įžiebia šviesą, ten esantys, į sienas atremti dideli juodi guminiai objektai žvelgia į jį kaip didelės juodos skylės. Todėl ir parodos pavadinimas: „Sveika, Tamsuma, sena bičiule mano, atėjau ir vėl su tavimi pasikalbėti“ Stampe tęsia: „Man sunku palikti jų juodumą ir grįžti prie įprastos baltos drobės. Šie juodai pilki paviršiaus tonai turi paslapties, kuri mane užburia, įtraukia į dialogo paiešką su didelėmis tamsiomis guminėmis plokštėmis“.
Oras arba deguonis, kuris pamažu chemiškai juodą gumos toną paverčia sidabriškai pilku, reikalingas ir žaliems augalams, kuriuos Stampe sumaniai patalpina į prisiūtas juodos gumos kišenes. Augalai gali plėstis, būti laistomi ar keičiami jų prižiūrėtojų ar savininkų. Jie išreiškia kompozicinę laisvę, kurioje interpretatorius tampa bendraautoriumi. Stampe formuluoja organišką požiūrį į meną ir gyvenimą, kuriame niekas iš anksto nėra nulemta, bet viskas gali kisti.
Savo meninėje kūryboje Joakimas Stampe aistringai ieško ir naudoja naujas ir neištirtas medžiagas. Jis išgarsėjo sąmoningai plėsdamas savo meninėje kūryboje naudojamų medžiagų spektrą, nesvarbu, ar tai būtų performanso menas, ar meno objektai. Stampe tiria ir atnaujina savo betarpišką medžiagų, objektų ir darbo su jais būdų pasaulį. Dėl to jo kūrinių vizuali raiška visada intuityvi ir išradinga, bet kartu jie visada turi istoriją, kurią reikia papasakoti. Nesvarbu, ar kalbama apie jo asmeninę praeitį, ar apie šiuolaikinę politiką, ar apie abu šiuos dalykus, jis kuria poetiškus vaizdus, konceptualius, bet visada turinčius emocinę dvasią.

 

Paroda yra galerijos  „Meno parkas“ rojekto  „Meno linija. 2024“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.