Karl-Erik Talvet (EE). MALIO PASTORALĖ

Parodos laikas: 2021 03 03–2021 03 28
Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)


Nuo kovo 3 d. galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas), be atidaromojo renginio, pradės veikti estų menininko Karl-Erik Talvet tapybos darbų paroda „Malio pastoralė“. Parodoje menininkas pristato paveikslus sukurtus remiantis asmenine patirtimi, 2019 metais atliekant karo tarnybą Malyje, Afrikoje.

„Priešingai nei ankstesni mano darbai, kuriais bandžiau realistiškai atvaizduoti kasdienį dislokuotų karių gyvenimą, ši paroda daugiausia orientuota į egzotinę Afrikos pusę, bet čia Afrika nėra vaizduojama lyg turizmo rojus. Taip pat atsiribojau nuo savo ankstesnio pusiau realistiško požiūrio ir visus paveikslus tapiau naudodamas steką, taip suteikiant jiems tam tikrą „magišką“ atmosferą.

Vienas iš parodoje keliamų klausimų: ar mes, europiečiai, turime kištis į tokius užsienio konfliktus, kurie jau vyksta gana ilgą laiką, ir taip pat bandyti suteikti tam tikrą pagalbą vietos gyventojams, ar geriau, tiesiog atsitraukti nuošaliau ir palikti šiuos reikalus pačių afrikiečių rankose? Dėl sudėtingos situacijos, deja, sunku rasti galutinį atsakymą.

O kol atsakymas nerastas, šis karas, deja, tęsiasi.“ (Karl-Erik Talvet)

 

Karl-Erik Talvet (g. 1991 m.) gyvena ir dirba Taline. 2018 m. baigė Estijos dailės akademiją kur įgijo tapybos magistro laipsnį. 2016–2017 m. taip pat studijavo Milano Breros meno akademijoje. Daugiausia kuria tapybos ir komikso meno srityse. Surengė 7-ias solo parodas, nuo 2010 m. dalyvauja grupinėse parodose Estijoje, Italijoje, Lietuvoje. Karl-Erik Talvet yra Estijos tapytojų sąjungos ir Estijos komiksų asociacijos narys.


Paroda yra galerijos „Meno parkas“ projekto „Meno linija“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.