Galerija „​Brigitte March ICA“. Konceptualizmo atspindžiai: įvietintas menas

Parodos laikas: 2022 09 16–2022 10 16
Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)


Galerija „Meno parkas“ džiaugiasi savo bendradarbiavimu su Brigitte March I C A ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ proga pristato parodą KONCEPTUALIZMO ATSPINDŽIAI: ĮVIETINTAS MENAS. 

Menininkai: Myra Brooklyn, Ugo Dossi, Jean Le Gac, Morgan O'Hara, Antoni Muntadas, Patrick Raynaud, Daniel Schörnig, Timm Ulrichs, Lawrence Weiner.

Kuratorės: Brigitte March and Danielle March.

 

Atidarymas: Parodos atidarymas įvyks 2022-ųjų rugsėjo 16 d. 18 val. galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas). Parodoje greta Brigitte March I C A atvežtos unikalios konceptualaus meno kolekcijos bus eksponuojama keletas būtent šiai erdvei ir progai įrengtų specifinės vietos instaliacijų bei vyks gyvi meniniai veiksmai.

Atidarymo metu (penktadienį, rugsėjo 16 d.) Amerikos konceptualaus meno atstovė Morgan O’Hara atliks savo procesinį peformansą Live-Transmission-Drawings („Gyvai-Transmisija-Piešiniai“), o šeštadienį (rugsėjo 17 d.) 13-15 val. kviesime prie šios menininkės projekto prisijungti ir publiką – kartu kurti performansą Handwriting The Lithuanian Constitution („Lietuvos Konstitucijos perrašymas ranka“).


Konceptualizmo atspindžiai: įvietintas menas parodoje pristatomos skulptūros, instaliacijos, videoinstaliacijos, teksto kūriniai atrinkti kuratorių Brigitte ir Danielle March specialiai galerijos „Meno parkas“ erdvėms, ypatingą dėmesį skiriant konceptualaus meno pionieriams – autoriams, savo inovatyviu požiūriu ar atrastu kūrybiniu procesu įgyvendinusiems pokytį, jų svarbiausiems, novatoriškiausiems – konceptualios ir postmodernios krypties kūriniams.

Galerija Brigitte March International Contemporary Art Stuttgart pradėjo savo veiklą 1976-aisiais.

Galimybė dirbti su tokiomis asmenybėmis, kaip Attila Kovacs, Ugo Dossi, Richard Jackson, Vincenzo Agnetti ir Lawrence Weiner, taip pat, kaip Yutaka Matsuzawa, Patrick Raynaud ir jų kūriniais atvėrė galerijos komandai naują santykį su menu, jo eksponavimo būdais, taip pat paskatino meno avangardo tyrimams „Išplėstame meno lauke“ (the expanded field of art (Rosalind Krauss), supažindino su meno kūrimo principaiss 60-aisiais ir 70-aisiais, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Šioje parodoje istoriniu principu ir aktualiu žvilgsniu į konceptualų meną, minimalizmo tendencijas bei postmodernią raišką mėginama apibendrinti pastarųjų 45-erių metų galerijos veiklas ir pastangos.


Paroda yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. 

Partneriai:

Galerija „​Brigitte March ICA“
www.brigittemarch.com

Kaunas Europos kultūros sostinė

https://kaunas2022.eu/


3D virtualus parodos turas