Loreta Švaikauskienė. Rojaus sode žmogus buvo laimingas, bet...

Parodos laikas: 2024 03 01–2024 03 28
Atidarymas: Kovo 1 d., 18:30
Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)


Vykstant Pasaulio galių kovai – distopija, kaip blogiausia galimo scenarijaus vizija, kelia egzistencinę kaltę ir nerimą.

Karas, kuris žymi Pasaulio ateities trajektorijas giliai jaudina ir yra pagrindine pastarojo laiko „apokaliptinė fantazija“. Žmogus, kaip pagrindinis įvykių epicentro veikėjas, kuria politinius ir etinius naratyvus bei globalaus Pasaulio vidinių virsmų būtį. Šiuo kūriniu siekiu permąstyti Pasaulio ateities viziją. Kviečiu pažvelgti į racionaliąją ir iracionaliąją žmogaus būti, snūduriuojančią sąmonę, kuri susipina laike ir būtyje.

„Loreta Švaikauskienė yra viena garsiausių Lietuvos menininkių, kuriančių šiuolaikinio tekstilės meno ir dizaino srityse, 2014 m. pelniusi Lietuvos Respublikos valstybės stipendiją meno ir kultūros kūrėjams. Pastarąjį dešimtmetį L. Švaikauskienė, jungdama įvairias tekstilės technikas (kimšimo, siuvimo, siuvinėjimo), sukūrė įstabaus dydžio ir vizualiai patrauklių kūrinių, kurių paveikumas sustiprinamas unikalia menine priemone – manipuliavimu medžiagiškumu. Tekstilinius objektus menininkė siuva iš metalo ar porceliano įspūdį perteikiančio sintetinio audinio. Senojo Egipto, renesanso, baroko ar romantizmo laikmečių ornamentika tekstiliniuose pano ar stilizuotuose veidrodžių rėmuose net ir interjerui sukurtą funkcionalų objektą pakylėja kontekstualiai apmąstomo kūrinio link“ – menotyrininkė, dr. Virginija Vitkienė.


Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.