Neringa Naujokaitė. Konversija

Parodos laikas: 2021 12 29–2022 01 07
Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)


Kviečiame darbo dienomis 11:00 iki 00:00 galerijos „Meno parkas“ lange stebėti menininkės Neringos Naujokaitės video filmą „Konversija“.

Žiūrint į greitkelius kertančius tiltus ir dangoraižius Neringos Naujokaitės video „Konversija“ matomi lyg venos ir kaulai gyvo, pulsuojančio bei sparčiai augančio organizmo. Video medžiaga buvo surinkta viename iš didžiujų pietų Kinijos esančiame mieste – Chongqing, šalia per miestą tekančių Jangtze ir Jialing upių. Miesto kadrai sutelkti į greitkelių ir tiltų labirintą, padaryti nejudinant kameros iš vietos. Tačiau video medžiagai judesio prideda sąlyginai mažos transporto priemonės bei žmonės, jie tarsi skrieja per vaizdą ir tampa greitai pasikeičiantys reiškiniais. Garsas sukurtas pasitelkiant Kinijos šiuolaikine muzika, kuri naudoja tradicinius instrumentus siekiant perfrazuoti tradicinę muziką sykiu taip ją ir pagerbiant.

„Menininkė sukuria įtampa tarp praeities ir dabarties bei ateities, kartu tarp monstriškai didelių šiuolaikinių miestų ir miniatiūrinės skalės šiuolaikinio gyvenimo. Praeities ir ateities susidūrimai sukuria delikatų balansą ir tuo pačiu iškelia klausimą: koks yra santykis tarp šios naujos technologijos natūros bei žmogaus trapumo.“ (Ursula Panhans Bühler, 2013)

Projektą remia Kauno miesto savivaldybė