Neringa Naujokaitė. TRANZITO ERDVĖS

Parodos laikas: 2022 08 12–2022 09 08
Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)


2022 m. galerija „Meno parkas“ skaičiuojanti 25-tus veiklos metus pristato projektą „Meno parkui-25“. Vienas iš šio projekto renginių, medijų menininkės Neringos Naujokaitės personalinė paroda „Tranzito erdvės“. Šioje parodoje pristatomi kūriniai – videoinstaliacijos, videofilmai ir fotografijos, kuriuos apibendrinanti Tranzito erdvių koncepcija šiandien kaip niekad aktuali. Juose tematizuojami barjerai, migracija, socialinė atskirtis, šablonai. Visi eksponuojami darbai iki šiol dar nerodyti Lietuvoje.

Savo projektuose menininkė nagrinėja socialinę tematiką, individo ir jo aplinkos sąveiką, opias visuomenės problemas. Naujokaitės instaliacijos – daugiasluoksnės video ir skaidrių projekcijos, kuriose pasitelkiamas garsas ir tekstai, erdviniai objektai. Dažnai tūriniu objektu erdvėje tampa pats projekcijos ekranas, kuris „sulankstomas“ arba supjaustomas į atskiras, erdvėje perstumtas plokštumas. Video ir fotografijos medijos artimos menininkei dėl savo ryšio su realybe, jos leidžia geriausiai atskleisti Naujokaitės darbams būdingą dokumentinį turinį, vaizduojant žmones ir socialines bei urbanistines erdves.

 

Neringa Naujokaitė (g. 1966) yra baigusi studijas Vilniaus dailės akademijoje ir Diuseldorfo Kunstakademie (Vokietija), 2003 metais papildomai baigė antros pakopos audiovizualiųjų medijų studijas Kelno Aukštojoje medijų meno mokykloje (KHM). Ji surengė personalines parodas Vokietijoje ir Šveicarijoje, dalyvavo grupinėse parodose Suomijoje, Švedijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Čekijoje ir Kinijoje. Jos darbų turi įsigiję viešosios ir privačios meno kolekcijos Vokietijoje ir Austrijoje. Naujokaitės kūriniai pelnė daugelį apdovanojimų, tarp kurių – Tarptautinio moterų menininkių fondo „Die Höge“ premija, Idos Gerhardi prizas, Žemės sostinės Diuseldorfo vaizduojamojo meno premija ir Brėmeno videomeno premija. Menininkė gyvena ir kuria Vokietijoje. 


Projektą „Meno parkui-25“ iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

3D virtualus parodos turas