OSTRALE Biennale 021. Kvėpavimo posūkis

Renginio laikas: 2021 07 01–2021 10 03
Stadtentwässerung (Scharfenberger Str. 152, 01139 Dresdenas, Vokietija)


Bienalė „OSTRALE Biennale 2O21“ – trečia pagal dydį šiuolaikinio meno paroda Vokietijoje, organizuojama šiuolaikinio meno centro OSTRALE. Bienalėje keliamos socialinės atsakomybės temos ir plėtojama kūrybinė laisvė. Ši paroda jau tryliktą kartą tradiciškai vyks kultūriškai ir fiziškai apleistose erdvėse – meno mėgėjai kviečiami į jau neveikiančias skerdyklas, arklides, gamyklas ir net anglies kasyklas.

Šių metų bienalėje kūrinius pristatys daugiau nei 140 menininkų iš 34 šalių. Lietuvai Drezdene atstovaus 11-a menininkų – Aleksas Andriuškevičius, Aurelija Maknytė, Mindaugas Gapševičius, Gabrielė Gervickaitė, Bronė Sofija Gideikaitė, Lukas Eugenijus Kolmogorcevas, Irma Leščinskaitė, Julija Pociūtė, Remis Ščerbauskas, Arturas Valiauga ir Daina Vanagaitė-Belžaikienė.

Galerijos „Meno parkas" bienalėje pristatomas menininkas Aleksas Andriuškevičius, savo kūrinius: instaliaciją „Galimas vandens lygis" bei vidodarbus „Bandymai su poezija“ / „Menasnemenas“ rodys vienoje iš pagrindinių „OSTRALE Biennale 021" parodos vietų – „Stadtentwässerung Dresden". Įspūdingos šio objekto vietos tams jaudinančiu eksponuojamų meno kūrinių fonu, įtraukiančiu mokslą, pramonę ir vaizduojamąjį meną į neįprastą dialogą. „Stadtentwässerung Dresden“, ilgą laiką sprendžia aplinkos ir klimato klausimus bei įgyvendina programas, skirtas įtraukti ir šviesti jaunąsias kartas apie atsakingą nuotekų ir gamtos išteklių tvarkymą, yra natūralus partneris dabartinei OSTRALE programai, kuri taip pat sprendžia klausimus susijusius su mūsų santykiai su upėmis, vandeniu, tvarumu ir platesniais visuomenės, aplinkos ir meno ryšiais.


Platesnę informaciją apie parodą galima rasti čia: https://www.ostrale.de/en/Archive/OSTRALE-O21.html
 

Menininko Alekso Andriuškevičiaus dalyvavimą „OSTRALE Biennale 2O21“ iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.