Marina Abramović. Paskaita „Performansas. Praeitis. Dabartis. Ateitis“

Renginio laikas: 2022 03 31 | 18:00
Žalgirio Arena (Karaliaus Mindaugo pr. 50, 44307 Kaunas, Lietuva)


Tik vieną vakarą, tik su spėjusiais iš anksto įsigyti bilietus. Susitikimas su performanso sinonimu tapusia serbų menininke Marina Abramović Kaune – Europos kultūros sostinėje. Neformali paskaita „Performansas. Praeitis. Dabartis. Ateitis.“ įvyks š.m. kovo mėn. 31 d., 18 val. Žalgirio arenoje.

Marina Abramović nuosekliai griauna sienas tarp auditorijos ir menininko, savo kūryboje siekia sąmonės skaidrumo, ieško nušvitimo ir asmeninio pokyčio. Viešoje paskaitoje Marina Abramović apžvelgs performanso meno istoriją: apibrėš, kas yra performanso menas, apsvarstys jo kilmę ir raidą – kur jis yra šiandien ir kokia jo ateitis. Menininkė, kalbėdama apie kūrėjo funkciją sako:

Pokalbyje su rašytoju Adrian Heathfield, Marina Abramović apibrėžia paties kūrėjo, menininko funkciją:
„Kokia menininko funkcija? Kiekvienas menininkas paklaustas tikriausiai atsakys skirtingai. Bet mano atsakymas neabejotinai – kelti sąmoningumą. Pradėkite nuo savęs; pakeiskite save. Jei pasikeiti, gali pakeisti tūkstančius.“

 

Susitikimas rengiamas parodos Marina Abramović „Būties atmintis“ pristatymo proga. Paroda veiks Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus Kauno paveikslų galerijoje kovo 30 – liepos 31 dienomis.

Marina Abramovič – viena garsiausių šiuolaikinių menininkių, tikra performanso meno žvaigždė. Jos drąsa, ekstremalios idėjos ir bekompromisiai kūriniai padėjo performansui išsikovoti deramą vietą šiuolaikinio meno pasaulyje. Marina Abramović nuosekliai griauna sienas tarp auditorijos ir menininko. Autorė akcentuoja menininko buvimą neatsiejama jo kūrinio dalimi, o savo kūryboje siekia sąmonės skaidrumo, ieško nušvitimo ir asmeninio pokyčio.

Parodos ir susitikimo rengėjas: galerija „Meno parkas“

 

* Dėl Rusijos režimo vykdomo karo prieš Ukrainą ir jos žmones – dalis lėšų, gautų už bilietus, bus skirti paremti Ukrainos kultūros programą Kaune. Ukrainos kultūros programa priims, parems ir suteiks kūrybines erdves menininkams bei kūrėjams, kurie karo metu savo laikinais namais pasirinks Kauną.

 

DĖMESIO – Marinos Abramović paskaita „Performansas. Praeitis. Dabartis. Ateitis“ vyks anglų kalba, tačiau renginio dalyviai turės galimybę klausytis tiesioginio vertimo į lietuvių kalbą. Visi, norintys girdėti vertimą, turi su savimi turėti išmanųjį įrenginį su veikiančiu interneto ryšiu bei asmenines ausines.

Tiesioginis vertimas bus transliuojamas per mobilią programėlę „Interactio“. Prisijungimo kodą dalyviams suteiksime renginio vietoje. Rekomenduojame programėlę įsirašyti prieš atvykstant į paskaitą:

→ App Store: apple.co/3Nh8MGy
→ Google Play: bit.ly/_interactio


Nuotrauka: Marina Abramović „The Artist is Present“. Performansas. 3 mėnesiai. Modernaus meno muziejus, Niujorkas. 2010. Fotografija: Marco Anelli. Marinos Abramović archyvo nuosavybė.