POSITIONS Berlin Art Fair. 2017

Rugsėjo 14-17 d. šiuolaikinio meno mugė „POSITIONS Berlin“ (Arena Berlin, Eichenstraße 4, 12435 Berlynas) pristatys atrinktų 84-ių galerijų ekspozicijas iš 15 šalių. 4-uoju leidimu, mugė sugrįžta į Arena Berlin, esančią ant Šprė upės pakrantės. Galerija „Meno parkas“, po prieš tai buvusių dviejų malonių viešnagių, trečią kartą dalyvauja mugėje, kur pristatys 7-ių galerijos menininkų kūrinius.

Galerijos stendo numeris: B12 | Renginio laikas: 2017 09 14-17

Su galerija trečią kartą į POSITIONS sugrįžta Nacionalinės premijos laureato kūrinija - didžiulio formato JONO GASIŪNO drobė “Eglės ežeras” (2017, al., piešinys degančia žvake ant drobės, 200 x 280 cm), kurio darbai taip pat buvo eksponuoti Niujorke vykusioje “Armory meno savaitėje” praėjusį pavasarį. Šiuo metu, viena iš jo drobių, kartu su Patricijos Gilytės videoinstaliacija, eksponuojama didžiulėje parodoje „Personal Structures“ (liet., „Asmeninės struktūros“), kuri vyksta Venecijos bienalės metu.

PATRICIJA GILYTĖ – menininkė, kurios videoperformansai buvo sėkmingai pristatyti prieš tai buvusiuose POSITIONS mugės leidimuose (2015 ir 2016). Šiemet “Meno parkas” pristatys naują Patricijos instaliaciją “Orbis Clock“, kuriuo autorė tęsia šventiškumo bei laikinumo tematiką savo darbuose.

Taip pat, po sėkmingo jaunos menininkės EGLĖS ULČICKAITĖS darbų pristatymo 2016-ųjų mugėje, kuomet jos kūrinius įsigijo kolekcionierius iš Berlyno, menininkės darbai sutinkami čia ir vėl. Per motyvus, reprezentuojančius ankstesnius laikus, Eglės darbuose galime matyti, kaip laikas tampa subjektyvaus tyrimo objektu. Autorei taikliai valdant vaizdinį bei tekstą, jos kūrybą galima įvardinti kaip jautrią, išreikštą minimaliomis priemonėmis.

Trijų autorių kūrybą „Meno parkas“ šioje mugėje pristato pirmą kartą.

AUŠRA ANDZIULYTĖ – savo darbuose tęsia peizažų tematiką, naudodama jai būdingas išraiškos priemones (“Laukai”, 2016, al. ant skardos, 35 x 53 cm). Autorės jautrumas spalvai yra viena ryškiausių jos darbų savybių. Jos subtilūs darbai skleidžia šviesią filosofiją ir gilų nuoširdumą. Jai - šviesa ir erdvė yra du svarbiausi dalykai, kuriuos visuomet stengiasi perteikti savo darbuose ir kuriais plokštumą perkuria į erdvę.

AGNĖ JONKUTĖ – menininkė savyje talpinanti išskirtinį jautrumą aplinkai (daiktams ir vietoms) ir tai, ką ji pastebi kaip gražų (suprantant šį būdvardį šiuolaikinio meno kontekstu) ir reikšmingą - apsireiškia jos kūryboje. Ji išsiskiria savo meniniu mąstymu, kuris reiškiasi per taupumą – spalvos, kiekio ir t.t., ką galima suprasti kaip kruopščią bei griežtą esmės paiešką, tam, kad įkūnyti trokštamą jauseną, santykį, būseną.

Dar viena naujiena POSITIONS repertuare – ELENOS BALSIUKAITĖS–BRAZDŽIŪNIENĖS kūryba. Berlyne bus eksponuojama regio muzikos ikoną – Bob Marley – vaizduojanti drobė “Legenda” (2014, akrilas ant sintetinės medžiagos, 133 x 144 cm). Autorė dažniausiai naudoja ryškias, taip pat tamsias spalvas, jos kompozicijos daugiasluoksnės, garsios bei jausmingos. Elena savo darbais išreiškia reakciją į aplinkinį pasaulį ir yra akivaizdu, kad per kūrybą ji išsikrauna.

Atskiroje, mugės organizatorių kuruojamoje, kategorijoje Selected POSITIONS "Meno parkas" pristatys Rosandos Sorakaitės kūrinį "Fejerverkas" (2017, aliejus ant drobės, 50 x 50 cm). Rosanda Sorakaitė sulaukė tarptautinės auditorijos dėmesio ir teigiamų vertinimų 2016 m. rugsėjį Londono galerijoje „Saatchi Gallery“ vykusioje mugėje „Start“, kur autorės kūriniai buvo pristatyti kuruotoje solo pristatymų kategorijoje, o praėjusį birželį jaunos menininkės kūrinį mugės SCOPE Basel (Šveicarija) metu įsigijo kolekcionierė iš Hamburgo. Taip pat, R. Sorakaitė tapo praėjusį rudenį vykusio konkurso „Jaunojo tapytojo prizas 2016“ nugalėtoja.

 

Galerijos dalyvavimą "POSITIONS Berlin" iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija bei Kauno miesto savivaldybės programa "Iniciatyvos Kaunui".