Regina Hübner. Mes taip pat esame tie, kas nesame

Parodos laikas: 2024 07 17–2024 08 11
Atidarymas: Liepos 17 d., 18:00
Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)


Galerija „Meno parkas“ džiaugiasi galėdama pakviesti į žinomos menininkės Reginos Hübner parodos „Mes taip pat esame tie, kas nesame“ atidarymą, kuris vyks liepos 17 d., trečiadienį, 18 val.

Regina Hübner, gimė Villache, Austrijoje, šiuo metu gyvena Romoje, savo darbus, jungiančius eksperimentinę fotografiją, kiną, videomeną ir performansą, eksponuoja jau nuo 1990 m. Hübner tyrinėja gyvenimo, santykių ir universalių temų sąsajas. Menininkė surengė daugiau nei 40 personalinių parodų ir dalyvavo daugiau nei 80 grupinių parodų.

Paroda „Mes taip pat esame tie, kas nesame“ nagrinėja empatiją, pasaulio suvokimą, žmogaus prigimčiai būdingą dvilypumą, kurį formuoja mūsų tarpusavio sąveikos.

Regina tyrinėja transformuojančią empatijos – gebėjimo suprasti ir dalytis kito žmogaus jausmais – galią. Šis ryšys siejamas su kūrimo ir naikinimo dualizmu – temomis ant kurių pastatyta Hübner kūrybą. Kūrinio pavadinimas „Mes taip pat esame tie, kas nesame“ reiškia, kad mūsų tapatybę formuoja ne tik mums būdingos savybės, bet ir mūsų santykiai bei sąveika su kitais žmonėmis ir aplinka, su tais „kas mes nesame“.

Atidarymo metu lietuvių liaudies dainas, kas 20 minučių nuo 18 iki 21 val., gyvai atliks Skaidra Jančaitė, taip kurdama gyvą ryšį su parodos tema ir lankytojais. Besikeičiančios gyvenimo, mirties ir gamtos temos pabrėžia mūsų patirčių tęstinumą.

Paroda „Meno parke“ glaudžiai susijusi su ankstesniais Hübner darbais: „Brangioji ląstelė“ (galerijoje „Meno parkas“ rodyta 2022 m.) ir paminklu, sukurtu filosofui Paul Watzlawick pagerbti. Abiejuose kūriniuose nagrinėjamos pasaulio suvokimo, komunikacijos ir realybės temos. Šioje parodoje mūsų gebėjimas atjausti tą, kuo mes nesame, tyrinėjamas per tikrovės suvokimą, įskaitant lietuviškas dainas kaip asmeninės ir kolektyvinės istorijos metaforas.

 

Paroda yra galerijos „Meno parkas“ projekto „Eteris. 2024“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Viršelio nuotrauka |  © Regina Hübner. Kadras iš videodarbo EVA. 2022. Nuotrauka menininkės nuosavybė