S-MOM renginių serija. ATSKIRUMA

Renginio laikas: 2021 07 13
Glerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)


Mes tiek daug iš savęs reikalaujame, bėgame, dirbame, kuriame, skalbiame, mylime, verdame, globojame. Pamirštame save.
Šie metai buvo sunkūs visiems. Taip pat ir mums – dirbančioms mamoms, kuriančioms mamoms. Be darželio, be auklių, be draugų ir artimųjų buvo itin sunku rasti erdvės sau, pasidaryti erdvę sau – tiek viduje tiek išorėje. Kūrybinių mainų erdvės, bendrystės ir vieni kitų palaikymo beieškant ir gimė S MOM – platforma, ne tik apie motinystę, bet labiau apie save motinystėje ir apie nepatogias temas. Atskiruma – ateina žodis į galvą, ne vienatvė, nes juk mama niekada nebūna viena, bet būtent atskiruma, kai buvai atskirtas nuo savo kasdienybės, ritualų, susitikimų su žmonėmis ir nuo savęs. Nors nebuvai vienas, bet ilgėjaisi, kovojai ir galų gale susigyvenai su nauja realybe, o dabar gamtoje ir bendrume visa tai bandysi paversti į kūrybinę energiją. Ar pavyks?

Šiemet į kūrybinę stovyklą S MOM sugrįžta Guadalupe Aldrete (MX/AT) su Leonora ir dar prie mūsų prisijungia Diana Soria Hernandez (MX/FI) su dukra Althea.
Du metus praleidę nuostabioje Bite Vilnius rezidencijoje, šiemet keliamės į Lukenskų namus, kur mus svetingai priima menininkas Česlovas Lukenskas ir jo žmona Rūta Lukenskienė, pedagogė, biochemikė, besigilinanti į senąsias lietuvių tautos tradicijas.
Neabejojame kad ši aplinka įkvėps naujiems kūrybiniams darbams ir dar sustiprins bei praplės pernai užgimusį bendradarbiavimą. Šiemet S MOM platformoje kūrybines bei organizacines jėgas sujungia V. Tamoševičiūtė ir G. Aldrete. Naujus autorius ir jų kūrinius bus galima pamatyti jau šį rudenį ir ne tik Kaune, bet ir Vienoje, bei Berlyne.

 

PROGRAMA:

2021 liepos 13 d. | 17:00
Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) | III aukštas

Performansai:
Guadalupe Aldrete (MX/AT),
Diana Soria Hernandez (MX/FI),
Vaida Tamoševičiūtė (LT)

Eksperimentų ir kūrinių, sukurtų stovyklos metu, peržiūra. 

 

S MOM – performanso platforma diskusijoms ir įvairiems (ne)motinystės būdams pristatyti, per performanso meno mediją, kuruojama menininkių Vaidos Tamoševičiūtės ir Guadalupe Aldrete.

 

Renginį finansuoja:

Lietuvos kultūros taryba
Austrijos Federalinė meno, kultūros, valstybės tarnybos ir sporto ministerija (BMKÖS)
Šiaurės šalių kultūros fondas „Nordic Culture Point“