Tarptautinis videomeno festivalis VIDEOFORMES 2021

Renginio laikas: 2021 03 18–2021 03 21
Virtualus renginys


2021-ųjų kovo 18-21 dienomis galerija „Meno parkas“ dalyvauja tarptautiniame videomeno festivalyje tradiciškai vykstančiame Clermont–Ferrand (Prancūzija).

Renginį organizuoja „Videoformes“. Ši kūrybinė organizacija jau nuo 1984 m. vykdo videomeno, performanso ir kitų su skaitmeninėmis technologijomis susijusius meno projektus ir jų sklaidą, taip pat – videomenininkų rezidencijų programą. „Videoformes“ bendradarbiauja su kūrėjais ir jų grupėmis iš Atėnų, Barselonos, Berlyno, Bilbao, Briuselio, Budapešto, Kaljario, Jeruzalės, Hong Kongo, Paryžiaus, Pekino ir kt. Šių metų festivalio programoje numatytos videomeno parodos vyksiančios kovo 19 iki balandžio 04 d., videofilmų konkursinė programa, kur bus pristatyti 26 kūriniai sukurti autorių iš Italijos, Prancūzijos, Norvegijos, Ispanijos, Anglijos, Ispanijos, Kinijos, Kanados ir kt. Jie buvo atrinkti net iš 985 pateiktų vertinimui videofilmų iš 65 šalių. Festivalio metu taip pat vyks diskusijos, menininkų kūrybos prezentacijos.

Pirmą kartą šiame renginyje dalyvaus ir galerija „Meno parkas“. Jos veiklos pristatymui buvo specialiai parengtas 10 min. dokumentinis filmas apie „Meno parko“ vykdomas parodas, projektus, tarptautinę veiklą. Taip pat festivalyje bus parodyta galerijos „Meno parkas“ suruošta Lietuvos menininkų videofilmų programa – Patricijos Gilytės „Dunojaus miško plaustas“ (6 min., 2019 m.), Neringos Naujokaitės „Conversion“ (11:29 min, 2011 m.) ir „un altro … di vento, di cielo“ (7:45 min, 2015 m.), Židrijos Janušaitės „Kariatidės. Didingosios“ (7:27 min. 2019 m.) bei Žilvino Landzbergo kartu su „PetPunk“ kolektyvu sukurtas videofilmas „Saga“ (7:45 min, 2015 m.).

Festivalio vertinimo komandoje dirbti buvo pakviestas galerijos „Meno parkas“ direktorius Arvydas Žalpys.

Kūrybinės organizacijos „Videoformes“ ir galerijos „Meno parkas“ bendradarbiavimas planuojamas tęsti 2022 m. „Kaunas Europos kultūros sostinė“ metu – tuomet „Videoformes“ galerijos erdvėse kauniečiams pristatys tarptautinę videomeno parodą.

 

SVARBU – Dėl susidariusios situacijos, susijusios su COVID -19 pandemija, 2021 m. festivalis bus pristatomas virtualiai.
Festivalį stebėkite VIDEOFORMES tinklapyje, bei Facebook, Instagram ir Twitter paskyrose.
Facebook renginys

 

Daugiau informacijos apie „Videoformes“, festivalį ir jo renginius:

http://festival2021.videoformes.com/en/focus-meno-parkas-2/

bei https://videoformes.com/