Tiina Sarapu, Julija Pociūtė. DULKĖS

Parodos laikas: 2022 09 02–2022 10 02
Tartu menininkų namai (Vanemuise 26, 51014 Tartu, Estija)


Rugsėjo 2 d., penktadienį, 18 val. Didžiojoje Tartu meno namų galerijoje Tiina Sarapu ir Julija Pociūtė atidaro bendrą parodą „Dulkės“.

Parodoje tyrinėjama užmarštis – užmirštos erdvinės praktikos ir likučiai; veiksmai, kurie išliko kaip išsibarstę prisiminimai ar net darbai ir svajonės, kurios buvo užbaigtos ir supakuotos į savotiškas dėžutes.

„Dulkės – užmaršties simbolis, atveriantis paslėptą banalios kasdienybės aspektą, akimirkas ir vietas laikomas tarsi nereikšmingais. Dulkės lydi stiklo menininkes dirbant, būdamos jų kūrinio dalimi ir slepia stiklo neskaidrumą." - aiškina kuratorė Karin Paulus.

Savo instaliacijomis menininkės kaskart permąsto materialią tikrovę, ieško žmogaus ir aplinkos santykio prasmių. Julia Pociūtė demonstruoja dulkių prieštaringumą kurdama kerinčias kapsules, kuriose saugo istorijas ir daiktus. Tiina Sarapu apmąsto žmogaus kelią ir kūrybą: kur mus nuveda iš pirmykštės gamtos atkeliavusi, dirbamomis pievomis, o, ko gero, saulės jėgainėmis, kelionė?


Julija Pociūtė (g. 1981 m.) – Lietuvos tarpdisciplininio meno atstovė. 2007 m. įgijo magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. Nuo tada aktyviai dalyvauja meno srityje: dalyvauja grupinėse parodose, meno festivaliuose, yra surengusi daugiau nei dešimt personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Jos darbų yra kelių Danijos, Ispanijos ir Lietuvos muziejų kolekcijose.

Tiina Sarapu – estų menininkė šiuo metu gyvenanti ir kurianti Taline. 1996 metais baigė stiklo meno studijas Estijos dailės akademijoje kur 2003 - 2017 diebo docente. Ji dalyvavo daugelyje parodų tiek Estijoje, tiek užsienyje, yra sulaukusi pripažinimo tarptautiniuose stiklo meno konkursuose. Jos darbų yra keliuose muziejuose ir privačiose kolekcijose. 2019 metais monumentalioje Tartu meno namų galerijoje vyko Sarapu personalinė paroda „Case Study 2“.
 

Renginiai parodos metu:

Rugsėjo 2 d. 17.00 val. vyks susitikimas su menininkėmis.

Rugsėjo 7 d., 17.30 val., vyks turas po parodą su kuratore.


Grafinis dizainas: Meelis Mikker

Dėkojame: Klaasissepa OÜ, ECCOM OÜ, Estijos dailės akademijos Interjero architektūros katedrai. 

Parodos partneris galerija „Meno parkas“.

Parodą remia Estijos kultūros fondas, Lietuvos kultūros taryba ir Šiaurės ministrų taryba.