Vaida Tamoševičiūtė. MOTINOS KŪNAS

Parodos laikas: 2021 12 3–2021 12 19
UNDERCURRENT (70 John St. Bruklinas, NY 11201, Jungtinės Amerikos Valstijos)


Vaida Tamoševičiūtė
MOTINOS KŪNAS 

Parodos atidarymo vakaras ir gyvas performansas vyks gruodžio 3 d., 18–21 val.

Performansas „Visi mano randai“ vyks 19:30–20:00

 

„Viskas, ką darau – mėginu surasti savo pačios realybę“ – sako Vaida Tamoševičiūtė, turbūt tai geriausiai atspindi autorės nuolat peržiūrimą, gyvą santykį su kūryba.

Galerija „Meno parkas“ 2021-ųjų gruodžio 3-19 dienomis Niujorko galerijoje Undercurrent pristatys performanso menininkės Vaidos Tamoševičiūtės (g. 1983) parodą „Motinos kūnas“ – pastaraisiais metais sukurtų performansų videodokumentacijų kolekciją motinystės tema. Kurdama Vaida atvirai žvelgia į savo jausmus ir kalba apie patiriamas trasformacijas – kūno ir dvasines, apie pačios sau išsikeltus lūkesčius, bei tuos, kuriuos užkrauna visuomenė, apie išlikimą savimi – kūrėja, tampant mama, suvokimą savęs per amžius besitęsiančioje mamų-dukterų-mamų grandyje. Performanse išraiškos priemone yra pats kūnas, todėl tai ypač intymus ir tinkamas būdas kalbėti šia tema. Kartu, dalyvaudamas kūrybos procese, būdamas meno įrankiu, motinystei padovanotas kūnas po truputį sugrąžina save kūrėjai.

Motinystės tema yra labai asmeniška, bet kartu – universali, vienu ar kitu būdu paliečianti kiekvieną. Vaidos Tamoševičiūtės kūryboje ji pristatoma iki metaforos išgryninta forma, kartais – iki skausmo atvirai, žiūrovams sukeldama visą jausmų spektrą.

 

Parodą organizuoja – Galerija „Meno parkas“ ir Undercurrent

Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros institutas.