Bet kuris didesnis ar mažesnis meno įvykis, vykstantis naujoje, dar nei karto neišbandytoje, nepažintoje vietoje – yra ir tam tikras meninės žinios pernešimas iš jo sukūrimo vietos į naują aplinką. Kiekviena persiunčiama žinia turi savo turinį, kuris ir sukuria jos vertę. Galerija „Meno parkas“ džiaugiasi galėdama pirmą kartą pristatyti parodą Hattingen miesto muziejuje. Šiai pažinčiai skirta kolekcija sudaryta iš įvairių kartų Kauno menininkų – vienijamų šio geografinio taško, subrandintų ar vis dar bręstančių tarpusavio ryšiuose, aplinkybėse ir tų pačių istorijos vingių įtakose, bet nepaprastai skirtingų pasirinkta raiškos forma ar tematika. Kaleidoskopiškas parodos vaizdas neprikišamai atskleidžia kūrinius vienijančios vietos dvasią ir leidžia žiūrovui pačiam susidaryti įspūdį. Tai kultūrinė Kauno žinutė Hatingeno miestui.
Jei pasaulio žemėlapyje reikėtų smaigstyti vėliavėles žyminčias „Meno parko“ projektus įvykdytus per galerijos 25-ius veiklos metus, jų būtų ne taip ir mažai. Vokietija šiame sąraše užimtų ypatingą vietą, galbūt net būtų pažymėta pirmuoju numeriu, nes pačioje veiklos pradžioje dar 1999-aisiais, su Vokietijos ambasados Vilniuje pagalba, galerijoje „Meno parkas“ buvo surengta pirmoji Westdeutscher Künstlerbund paroda „Graphic art‘96“. Tai buvo ilgo, vaisingo ir šiandien besitęsiančio kūrybinio bendradarbiavimo pradžia.
2022-ieji „Meno parkui“ reikšmingi dėl dviejų priežasčių – šiemet minimas galerijos veiklos 25-metis, o Kaunas yra „Europos kultūros sostinė“. Galerija „Meno parkas“ dalyvauja oficialioje „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programoje pristatydamas net 5 meno įvykius: dvi šiuolaikinio meno parodas iš kitos 2022-jų Europos kultūros sostinės – Esch, šiuolaikinio videomeno projektą „Videoformes“ iš Prancūzijos, konceptualaus meno parodą pristatomą Brigitte March International Contemporary Art iš Štutgarto. Ir be abejo didžiausias pasiekimas ir iššūkis – pirmą kartą šiame Europos regione „Meno parko“ surengta Marinos Abramovič kūrybos paroda „Būties atmintis“.
Šiandien Hattingen miesto muziejuje pristatomos parodos kolekcijoje jau pripažintos Lietuvos tapytosos Aušros Vaitkūnienės kūriniai, pačiame kūrybos įkarštyje esančios viduriniosios kartos kūrėjos – Židrija Janušaitė, Agnė Jonkutė, Milda Gailiūtė – perėmę žinias ir jau turinčios savo tvirtą kūrybinį braižą, bei jaunieji menininkai – Rosanda Sorakaitė, Povilas Ramanauskas, Gabrielė Aleksė, Sonata Riepšaitė – drąsūs ir ieškantys, nepamiršę išmokto, bet nesekantys pažodžiui. Šiuos menininkus vienija ir tai, jog jie yra baigę Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetą, kai kurie baigę studijas Vilniuje – nuolatos gyvena ir dirba Kaune. Nors menininkai atstovauja vieną meno mokyklą, šiandien jie jau yra suradę savo braižą, užsibrėžę savo tikslus, suradę savo kūrybinę filosofiją, nagrinėja ir siekia perteikti sau aktualias temas. Todėl parodoje telpa ir drąsaus ekspresyvaus gesto ar spalvoto kolorito iki subtilaus minimalizmo, nuo abstrakcijos iki atpažįstamų siužetų, nuo objekto iki supoetinto peizažo, nuo literatūrinių interpretacijų iki Kauno gamtos peizažo. Suprantama, ši, pirmoji paroda negali suteikti galimybės plačiam Lietuvos meno pažinimui. Bet šito ir nesiekiama. Tai tik „pranešimas (Message)“, iliustruotas „pridedamu parodos vaizdu (“Image is Attached“), kurį žiūrovas laisvas perskaityti ir interpretuoti.
Parodos atidarymas vyks rugsėjo 23 d. (penktadienį), 19 val.
Džiaugdamiesi šia galimybe paskleisti šią „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ žinutę, dėkojame Hattingen muziejui už pakvietimą ir parodos surengimą, Westdeutscher Künstlerbund už bendradarbiavimą ir pagalbą.
Taip pat dėkojam Lietuvos kultūros tarybai už dalinę finansinę paramą.
Tikimės, jog paroda bus perskaityta ir praturtins Kauno ir Lietuvos kultūrinio lauko pažinimą.