Viennacontemporary 2023

Galerija „Meno parkas“ šių metų rugsėjo 7–10 dienomis jau antrą kartą dalyvaus tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „viennacontemporary 2023“ Vienoje, kurioje pristatys Kęstučio Zapkaus, Eglės Ulčickaitės ir Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės menines vizijas. 

Galerijos „Meno parkas“ stendo nr. D16
Renginio laikas: 2023 rugsėjo 7–10 d.
Vieta: Kursalon Vienna (Johannesgasse 33, 1010 Viena, Austrija)


Galerijos stende Vienoje pristatomi trys menininkai, kurie tiria sudėtingą tapatybės, kolektyvinės atminties ir nuolat kintančios dabarties santykį. Jų kūryba susipina per išorinius kontekstus; įkvėpimo semiasi iš įvairių kultūrinių šaltinių. Zapkaus paveikslai perlipa abstrakcijos ribas, užkoduodami socialinius poslinkius ir karo traumas, o struktūrą ir gaivališką energiją autorius randa muzikos ritmuose. Eglė Ulčickaitė tyrinėja sovietinės praeities liekanas ir jos įtaką dabarčiai, į savo meną įpindama mitologiją ir literatūrą kaip laiko, atminties ir mūsų sudėtingo ryšio su tikrove skaitmeniniame amžiuje refleksiją. Elena nuolatos ieško skirtingų dalykų bendrumo, savo kūrybą dažnai atremia į literatūrą, ji atvira viskam, kas vyksta aplinkui, todėl jai ypač rūpi miesto ir visuomenės problemos.

Jų kūrybiniame centre – bendra gija – supratimas, kad autorius nėra izoliuota kurianti sistema, o veikiau integruota pasaulio dalis. Jie semiasi iš kultūros, interpretuodami literatūrą, mitologiją ar muziką, ir įlieja ją į savo kūrybą. Ar per abstrakčias kompozicijas, ar poetinį neužbaigtumą, kiekvieno menininko kūryba kviečia žiūrovus atsigręžti į savo unikalias perspektyvas.